HomearrowOver het Da Vinci CollegearrowWie wat en waar, GMR, MR en Deelraden.
Wie wat en waar, GMR, MR en Deelraden.

Ongetwijfeld heeft u gehoord over de invoering van de WMS in 2008. Dat is de Wet Medezeggenschap Scholen waarin nauwkeurig omschreven staat op welke manier personeel, ouders en leerlingen invloed hebben op het beleid en de uitvoering daarvan. Om optimaal gebruik te maken van de medezeggenschap zijn er in onze scholengroep drie groepen van mensen die geregeld bij elkaar komen voor overleg met Directeur-bestuurder of de Vestigingsdirecteuren.

 De Gemeenschappelijke Medezeggenschaps Raad (GMR) vergadert zo’n10 maal per jaar met de Directeur-bestuurder. Zij vertegenwoordigen al het personeel, ouders en leerlingen voor zaken die de gehele scholengroep betreffen zoals b.v. de financiën en het formatieplan.
Twee Medezeggenschaps Raden (MR) zijn er , het Leonardo College heeft een MR en ook het Da Vinci College, bestaande uit de scholen Kagerstraat, Lammenschans en de Anderstaligen in de Sumatrastraat, heeft een MR.

De drie laatste vestigingen hebben elk een Deelraad welke met de directie overlegt over zaken die alleen de scholen betreffen.
Daarnaast functioneren er ook nog PMR-en over zaken die alleen het personeel betreffen, zoals b.v. het taakbeleid.
Men kan zowel in de GMR als in een MR of Deelraad zitting hebben. De vergaderingen vinden plaats buiten lestijd. Er staat wel een vergoeding tegenover, voor personeel in uren en voor ouders en leerlingen is er vacatiegeld. Vervuld u daarbovenop nog werkzaamheden als voorzitter of  secretaris dan zijn daar uiteraard extra uren/gelden voor. In het MR-Statuut  worden deze zaken geregeld. Per september 2011 komen er nieuwe statuten en reglementen, die u dan op deze website kunt vinden. Hier kunt U  ook de notulen van iedere vergadering lezen. Het werkplan GMR wordt in september voor het schooljaar 2011-2012 opnieuw vastgesteld.

Waar precies medezeggenschap overgaat kunt u vinden op www.infowms.nl of bij de personen die nu zitting hebben in GMR-MR-Deelraad.
 
De huidige voorzitter van de GMR is Tineke Snoep-Kilian (Da Vinci College Anderstaligen ) en de secretaris is Mart Glasbergen (tot einde schooljaar), leerling Marc Hennen (Leonardo College)  de ouders van de oudergeleding zijn Wilma de Kluijver (Leonardo College), Heiko Locher (Da Vinci College Kagerstraat), Rob vd Veld (Da Vinci College Lammenschans). Het personeel vertegenwoordigd door Elian Romkema (Leonardo College), Peter du Prie (OOP Leonardo College), Andre van Gelder (Da Vinci College Kagerstraat), Floris van Helmond (Da Vinci College Lammenschans)   Op de website kunt u informatie vinden van de MR of deelraad onder de link van de desbetreffende school.

Volgend schooljaar 2011-2012 zijn er nieuwe verkiezingen voor de verschillende Medezeggenschaps raden. U kunt als u interesse heeft altijd een vergadering bijwonen. Wij horen graag van u!

U kunt met al uw vragen terecht op secretarisgmr@davinci-leiden.nl
Sportklas Dansklas Kunstklas Scienceklas